Co wiemy o nadchodzącym mundialu? – MŚ Katar 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja odbędzie się w Katarze, a udział w imprezie weźmie oczywiście reprezentacja Polski, na czele z naszym kapitanem, Robertem Lewandowskim. Będzie to pierwszy mundial, który zostanie rozegrany jesienią oraz pierwszy z lokalizacją na bliskim wschodzie.

Co ciekawe, Katar jest również najmniejszym krajem, któremu przyznano organizacje mistrzostw świata.

Mundial 2022 w Katarze – co o nim wiemy?

Polska zmierzy się na tej imprezie podczas meczów grupowych z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz zdecydowanym faworytem grupy C – Argentyną. Na naszej reprezentacji spoczywa ogrom oczekiwań kibiców, którzy marzą o opuszczeniu grupy przez drużynę z orzełkiem na piersi.

Do Kataru pojedzie nie tylko skład piłkarzy, w ogłoszonej liście sędziów znajdziemy również polskie nazwiska, w tym oczywiście najbardziej znanego polskiego sędziego – Szymona Marciniaka.

Ciekawostki dotyczące dotychczasowych edycji mistrzostw świata (Mundiali) w piłce nożnej

  • Do tej pory największą ilość zwycięstw wśród wszystkich edycji posiada Brazylia. Może się ona pochwalić dorobkiem pięciu zwycięstw. Na drugim i trzecim miejscu plasują się Niemcy i Włochy z czterema pucharami.
  • Najmłodszym zawodnikiem, który zdobył bramkę podczas mundialu był nie kto inny jak legendarny Pele. Brazylijczyk w momencie strzelenia bramki miał 17 lat.
  • Najszybsza strzelona bramka padła w 11 sekund. Strzelcem okazał się turecki piłkarz, a samo zdarzenie miało miejsce w meczu Turcji z Koreą Południową w 2002 roku.
  • Najwięcej goli podczas jednego meczu mogliśmy obejrzeć w 1982 roku, podczas meczu Węgier Salwadorem. Węgry rozgromiły przeciwników strzelając łącznie aż dziesięć bramek.

One thought on “Co wiemy o nadchodzącym mundialu? – MŚ Katar 2022

Dodaj komentarz