Kariera Jakuba Błaszczykowskiego – to musisz wiedzieć Wiślaku!

Jakub Błaszczykowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy w Polsce. Swoją karierę seniorską rozpoczynał w klubie KS Częstochowa.

Co warto wiedzieć o Jakubie Błaszczykowskim?

W 2005 roku trafił do Wisły Kraków gdzie stał się żywą legendą. Najwięcej rozpoznawalności Jakub zdobył w latach 2007-2016 kiedy grał w niemieckim klubie, Borussi Dortmund. Rozegrał tam aż 194 spotkania, strzelając 27 bramek. W latach 2015-2016 został wypożyczony do Fiorentiny. Od 2016 do 2019 grał w Wolfsburgu.

Prawdziwym hitem transferowym okazał się rok 2019 w którym Jakub Błaszczykowski wrócił do korzeni. Rozpoczął ponownie grę w polskiej ekstraklasie, pod szyldem Wisły Kraków. Od tego momentu rozegrał już 48 spotkań, w których strzelił 16 bramek. Warto również wspomnieć, że klub z Krakowa znajdował się w tragicznej sytuacji finansowej, a Jakub Błąszczykowski nie tylko wspomógł go pożyczką, ale również zrzekł się większości swojego wynagrodzenia.

Biografia Jakuba Błaszczykowski 

Czy wiedziałeś, że Kuba wydał swoją własną książkę? W 2015 roku Jakub Błaszczykowski wydał swoją biografie, która bardzo szybko stała się w Polsce bestsellerem. Do tego momentu polski piłkarz niezwykle rzadko wspominał o swojej przeszłości. W książce poznajemy go od najmłodszych lat, od okresu dzieciństwa i tragedii związanej ze śmiercią mamy. Książka jest też swego rodzaju poradnikiem w jaki sposób radzić sobie z przeciwnościami losu, które spotykają na pewnym etapie niemalże każdego z nas.

W książce znajdziemy również wypowiedzi innych piłkarzy, trenerów czy przyjaciół związanych z Jakubem, w tym chociażby Franciszka Smudy, czy Adama Nawałki.

One thought on “Kariera Jakuba Błaszczykowskiego – to musisz wiedzieć Wiślaku!

Dodaj komentarz