Jesteś przejazdem w Krakowie? Zatrzymaj się na spacer po Starym Mieście!

Jeżeli jesteś przejazdem w Krakowie, warto skusić się na mały postój w malowniczej stolicy Małopolski. Wystarczy spacer uliczkami Starego Miasta, aby poczuć jego klimat i wieki historii namacalnej tu na każdym kroku. A może przy okazji wstąpisz na obiad do jednej z krakowskich restauracji z widokiem na Kościół Mariacki? Sprawdź, gdzie bezpiecznie zostawić samochód!

Parking najbliżej centrum Krakowa

Ścisłe centrum miasta obwarowane jest licznymi przepisami, jeśli chodzi i wjazd samochodem na jego teren. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego zezwolenia na przejazd tą strefą, możesz otrzymać nawet mandat. Na szczęście tuż za strefą i bynajmniej nie z dala od najważniejszych atrakcji, funkcjonują strzeżone, płatne parkingi, na których bezpiecznie pozostawisz auto na kilka godzin, a nawet cały dzień. Szczególnie warto zdecydować się na podziemny parking Centrum-Kraków zlokalizowany tuż przy Wzgórzu Wawelskim.

Jak korzystać z parkingu? Ceny i warunki

Zostawiając auto na parkingu obsługiwanym przez grupę Interparking, możesz czuć się w pełni bezpiecznie. Podziemne miejsca postojowe to stały nadzór nad całością obiektu, a także zaawansowany system monitoringu. Parking pod Wawelem dostępny jest dla gości i mieszkańców miasta przez całą dobę.

Z tej opcji mogą skorzystać także osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Operator przygotował tam 10 miejsc zarezerwowanych specjalnie dla takich klientów. Płatność za postój uregulujesz w specjalny automacie, gdzie możesz zapłacić zarówno kartą, jak i gotówką. Godzina postoju będzie cię kosztowała 8 zł.

Atrakcje turystyczne zaraz po wyjściu z samochodu

Parking pod Wawelem to jedna z najlepszych inwestycji w tym zakresie. Tuż po jego opuszczeniu możesz wybrać się na zwiedzanie pobliskiego zamku – dawnej siedziby polskich królów, ale także pospacerować zielonymi plantami, które doprowadzą cię na krakowski rynek. Znajdujące się po drodze atrakcje sprawią, że szybko będziesz chciał wrócić do Małopolski – tym razem na dłużej.

https://parkingwawel.pl/